Opowieśc wigilijna

       22.12.2011 Przedszkolaki wspólnie z rodzicami w świątecznym nastroju obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt „Opowieść wigilijna”.

Fotoreportaż>>

Było to drugie widowisko w tym roku zaprezentowane przez Teatr Kukiełkowy –„Frajda” z Koszalina. Tym razem jednak nie tylko dzieci mogły podziwiać przedstawienie ,ale też ich rodzice.

       Myślą przewodnią tej opowieści było ukazanie zmian w zachowaniu głównego bohatera , które pojawiły się na skutek „niezwykłej mocy” , które niesie ze sobą magia świąt Bożego Narodzenia . Uświadomiło to najmłodszym widzom, że okres Świąt to nie tylko czas prezentów , ale też czas refleksji ,przemyśleń i zmian. Najlepszym na to przykładem było przeobrażenie głównego bohatera z zgorzkniałego skąpca , w dobrodusznego człowieka.

      Bardzo ważno rolą tej opowieści było przekazanie najmłodszym pozytywnych wartości moralnych, którymi kierowanie się w życiu jest najważniejsze.

Obok dydaktycznego charakteru , przedstawienie zawierało też wiele akcentów humorystycznych, które rozbawiły wszystkie dzieci .

To wszystko sprawiło ,że ta niezwykła historia, w pięknej zimowej scenerii w tle- długo pozostanie wszystkim w pamięci. 

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła